Inzulinrezisztencia, diabétesz

Diabétesz előszobája, az inzulinrezisztencia

Kőrösné Gintli Virág - fitoterapeuta
Kőrösné Gintli Virág - fitoterapeuta
Diabétesz előszobája, az inzulinrezisztencia

Szervezetünk ártalmai - magas vércukor- és inzulinszint

Dióhéjban az inzulinrezisztenciáról

A 2-es típusú cukorbetegség, hívják időskori cukorbetegségnek is, olyan életmód és étrend következtében alakul ki, amikor a vércukorszint gyakran van túl magas szinten. Szénhidrát tartalmú élelmiszerek fogyasztása után a vércukorszint emelkedik. A hasnyálmirigy által termelt inzulin hormon feladata, hogy a vérben lévő glükózt (cukrot) a sejtekbe juttassa. Ha a vér glükózszintje rendszeresen magas, akkor idővel a sejtek érzéketlenek, rezisztensek lesznek az inzulinra, kialakul az inzulinrezisztencia. Inzulinrezisztens állapotban a vér magas glükózszintje a hasnyálmirigyet fokozottabb inzulintermelésre ösztönzi. Így a magas vércukorszint mellett a vér inzulinszintje is magas lesz. Szervezetünk a vérben lévő felesleges cukrot zsírrá alakítja. Zsírpárnák alakulnak ki, különösen hasi tájékon és a máj is elzsírosodik („zsírmáj”). A túl sok cukor és a túl sok inzulin károsítja a szöveteket. Az inzulinrezisztencia állapota évekig, akár évtizedekig is fennállhat, s szöveteket károsító hatása mellett veszélye, hogy idővel a hasnyálmirigy elfárad a felfokozott üzemmód miatt, az inzulintermelés csökken, s kialakul a cukorbetegség.

A cukor „öregít”

A cukor károsítja a vörösvértesteket oly módon, hogy cukorbevonat kerül rájuk, glikozilálódnak. Ezt glikációnak nevezik. A vérben lévő fölös mennyiségű cukor „előrehaladott glikációs végtermékké” alakul, mely megköti a fehérjéket. Ha a szemben keletkezik ilyen végtermék, romlik a látás, ha a bőrben, ráncosabb lesz a bőr, ha az ízületekben, azok merevek lesznek. Megköti az erek falában a kollagént, így az érfalak rugalmatlanok, merevek lesznek. Az érfalakban gyulladás alakul ki, mely érszűkület, különböző kardiovaszkuláris betegségek kialakulásához vezet. A magas vércukorszint a daganatos megbetegedések kialakulására is hajlamosít! A cukor tehát öregít!!!

Inzulin okozta károsodások

Mint fentebb említettük, inzulinrezisztencia során nemcsak a vércukorszint emelkedik meg nagy mértékben, de az inzulinszint is. A sok inzulin rengetek kárt okoz szervezetünkben. Nagyban hozzájárul a testsúly növekedéséhez. Elősegíti a zsírraktározást, megakadályozza a zsírok lebontását. Növeli a vér koleszterinszintjét, a trigliceridek szintjét. A veséket víz- és sóvisszatartásra készteti, ami növeli a vérnyomást. A glükózzal együtt károsítja az ereket, növeli a vérnyomást, trombózis, szívinfarktus, stroke kockázatát. A látás és a vesék működése romlik.

Amikor a vércukorszint "Még éppen jó!" - vagy mégsem?

Láthatjuk, hogy a vér magas vércukor- és inzulinszintje micsoda pusztítást tud szervezetünkben véghez vinni! Jó, ha tudjuk, hogy amennyiben a reggeli éhgyomri vércukor-értékünk „még éppen jó” az orvosunk szerint vagy eddigi ismereteink alapján, tehát határértéken lévő, az bizony felveti az inzulinrezisztencia gyanúját. Reggeli éhgyomri vércukor értékek: 5 – 5,4 mmol/l: már nem jó! 5,5 – 6,4 mmol/liter: enyhe hiperglikémia! (Patrick Holford) Ez egy elég szigorú megközelítésnek tűnhet, viszont tudjunk róla, hogy határértéken lévő vércukorszint mellett az inzulinszint gyakran magas, ami már inzulinrezisztenciára utal! A reggel mért túl alacsony vércukorszintnek szintén az inzulinrezisztencia lehet az oka. Ebben az esetben az éjszaka folyamán történik egy vércukor-kiugrás, melynek hatására sok inzulin termelődik, s mire felébredünk, a nagy mennyiségű inzulin hatására a cukor hirtelen "beesik" a sejtekbe. Ezt "beeső vércukorszint"-nek hívják. Túl alacsony reggeli vércukorszint esetén is javasolt a kivizsgálás, csakúgy, mint határértéken lévő / emelkedett vércukorszint esetén. Az inzulinrezisztencia gyanúját tovább erősíti, ha némi hasi elhízással is rendelkezünk.

Szabadulj a cukor fogságából!

Ebben az esetben rendkívül fontos lenne az inzulinrezisztencia kivizsgálása, melyre alkalmas a terheléses glükóz- és inzulin laborvizsgálat vagy a glikozilált hemoglobin szintjének vizsgálata (HbA1C). S ha a gyanú beigazolódik és inzulinrezisztensek vagyunk, ne essünk kétségbe, hiszen ez az állapot még visszafordítható! Étrendi változtatásokkal, táplálékkiegészítőkkel, gyógynövényekkel, testmozgással a vércukorszint erőteljes ingadozását, a szénhidrátok iránti sóvárgásunkat megszüntethetjük, a testsúlyt csökkenthetjük!

Herbavirág „IR-Cukorkontroll” teakeverék

Teakeverékünk gyógynövény összetevői csökkentik a sejtek inzulinrezisztenciáját, ezáltal a vércukorszintet, a vérzsírok mennyiségét, enyhítik a cukor iránti sóvárgást, elősegítik a fogyást. Hatékony segítség a metabolikus szindróma kezelésében, a cukorbetegség kialakulásának megelőzésében.

7 gyógynövény egyedülálló keveréke:

Fehér eperfa levél, fehér babhéj, csalánlevél, gurmar (gymnema sylvestre), fekete áfonyalevél, gyömbér és ceyloni fahéj az inzulinrezisztencia kezelésére!!! 100 %-ban natúr termék minőségi alapanyagokból! Egyedi receptúra tudományos kutatások eredményei alapján!

Megrendelés, részletes termékleírás:

https://www.herbavirag.hu/IR-Cukorkontroll-teakeverek-100-gr

Az egészség Téged vár! Nézz be hozzánk!

 

Forrás:

Patrick Holford: Mondj nemet a cukorbetegségre!

 

 

 

 

 

Webáruház készítés