Teakeverékünk megbízható, ellenőrzött forrásból származó gyógynövényeket tartalmaz.
100 %-ban natúr, aroma-, színezék- és tartósítószermentes termék, fogyasztása biztonságos.
A „Szélcsend” teakeverék élelmiszerkészítmény, melynek fogyasztása nem helyettesíti az orvosi kivizsgálást és terápiát.
A teakeverék gyógynövény összetevőinek alkalmazása tudományos kutatások eredményein és szakirodalomban rögzített ismereteken alapul.
A receptúra összeállítása során úgy választottuk ki az összetevőket, hogy a bennük lévő hatóanyagok szervezetre kifejtett hatása egyirányú legyen, elősegítsék a jó emésztést és hasi komfortérzetet.
MIKOR ALKALMAZZUK?
Emésztéssel összefüggő gyomor- és bélpanaszok esetén ajánlott napi 2-3 bögre „Szélcsend” tea fogyasztása az alábbi tünetek fennállásakor:
• émelygés, hányinger
• étkezés utáni teltségérzet
• puffadás, hasi diszkomfort érzet
• emésztőrendszeri görcsök, fájdalom
• rendszertelen székelés
• fertőzéses eredetű bélpanaszok, hasmenés
• epehólyag-bántalmak, epepangás, epeúti fájdalmak
• epekőképződés megelőzése
• étvágytalanság
• rossz emésztés következtében fellépő fejfájás
• irritábilis bél szindróma (IBS)
A TEA ÍZVILÁGA:
A teakeverék megalkotásakor törekedtünk arra, hogy ne csak jótékony, de finom teát alkossunk, melynek fogyasztása nap mint nap kellemes élményt nyújtson.
„Szélcsend” teában domináló ízek:
• a borsmenta hűs menta íze
• az édeskömény, szurokfű, borsikafű és koriandermag fűszeres ízkombinációja
ELLENJAVALLATOK, FIGYELMEZTETÉSEK:
• A teakeverék fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
• Tartós gyógykezelés esetén konzultáljon kezelőorvosával a tea fogyasztásának megkezdése előtt!
• Nem fogyasztható várandósság és szoptatás ideje alatt.
• A teát kisgyermekek 12 éves kor alatt nem fogyaszthatják.
• A tea fogyasztása epekövesség, epeúti elzáródás, epehólyag-gyulladás, reflux és emésztőrendszeri fekélybetegség esetén nem ajánlott!
• Tartalmaz vércukorszint csökkentő, nyugtató hatású és fitoösztrogén tartalmú összetevőket.
• A tea bármely összetevőjével szembeni túlérzékenység esetén fogyasztása nem ajánlott.
CSOMAGOLÁS:
Teakeverékeinket fényvédő és aromatartó, háromrétegű teás tasakba csomagoljuk a minőség megőrzése céljából.
HERBÁRIUM - GYÓGYNÖVÉNYEK A TERMÉSZET KERTJÉBŐL
Az egyes összetevők gyógyhatásainak tudományos alátámasztásáról szóló információk magyar nyelven is hozzáférhetők a feltüntetett linkeken, illetve szakirodalomban.
• ORVOSI CITROMFŰ (Melissae folium):
A citromfüvet a hagyományos gyógyászatban régóta használják az emésztés komfortérzetére, valamint a hangulatra és a kognitív teljesítményre gyakorolt hatása miatt. Az Európai Gyógyszerügynökség elismerte a Melissa officinalis folium-ot (citromfűlevelet), mint hagyományos gyógynövénykészítményt az enyhe gasztrointesztinális panaszok, köztük a puffadás (meteorismus) és a puffadás tüneti kezelésére, az Európai Fitoterápiás Tudományos Szövetség pedig az emésztési rendellenességek (dyspepsia), például a kisebb görcsök tüneti kezelésére. Hatásosan alkalmazható emésztést serkentő, szélhajtó, görcsoldó, nyugtató, fájdalomcsillapító hatása miatt gyomor-bélrendszeri problémák kezelésére.
Link1, Link2, Link3
• ÉDESKÖMÉNY (Foeniculi fructus):
Görcsoldó és szélhajtó hatásának köszönhetően hasznos funkcionális bélbetegségekben, irritábilis bél szindrómában.
Az édesköménymag kivonata javítja a gyomor-bél traktus barrier funkcióját (gát funkcióját), ami arra utal, hogy ez a szer alkalmazható alternatív vagy kiegészítő terápiaként gyulladásos bélbetegségekben is.
Link1, Link2, Link3, Link4, Link5
• SZUROKFŰ (Origani herba):
A szurokfű karvakrol tartalma bioaktivitások széles skálájával rendelkezik, antioxidáns, antimikrobiális, gombaellenes, parazitaellenes, gyulladáscsökkentő, daganatellenes.
Fokozza a gyomor emésztőnedv-termelését, növeli az étvágyat. A bélrendszerre fertőtlenítő hatással van, szélhajtó, görcsoldó, elősegíti a tápanyagok felszívódását. Különösen hatásos az élelmiszer-eredetű kórokozók, köztük az Escherichia coli, a Salmonella enteritidis, Bacillus cereus, Aspergillus niger törzsek ellen.
A máj működését könnyíti. Fokozza az anyagcserét, tisztítja a nyirokmirigyeket, szöveteket.
Link1, Link2, Link3, Link4, Link5
• BORSMENTA LEVÉL (Menthae piperitae folium):
A borsmenta jótékony hatású lehet a túlzott fruktózfogyasztás által kiváltott hiperlipidémia esetén. A növény vizes kivonata (teája) jelentősen csökkentheti a glükóz, koleszterin, trigliceridek, nagyon alacsony sűrűségű lipoprotein (LDL) szintjét. Emésztési zavarok, irritábilis bél szindróma esetén használják. Hideg teája az émelygést, hányingert csökkenti. Fokozza az epetermelést, használják epehólyag-bántalmakban (cholecystopathia) renyhe összehúzódások, rendszertelen ürülés, pangás okozta tünetek csökkentésére, epekövek képződésének megelőzésére, epeúti fájdalmak csillapítására. A közös epevezeték záróizmának görcsét oldja, működését szabályozza.
A borsmenta jelentős antimikrobiális és vírusellenes, erős antioxidáns és daganatellenes hatással rendelkezik. Az állatkísérletek kimutatták a gyomor-bélrendszeri szövetekre gyakorolt relaxációs hatását, valamint fájdalomcsillapító és érzéstelenítő hatást a központi és perifériás idegrendszerben, immunmoduláló hatást és kemopreventív potenciált.
Link1, Link2, Link3, Link4, Link5
Rácz Gábor, Rácz-Kotilla Erzsébet, Szabó László Gy.: Gyógynövények ismerete, A fitoterápia és az alternatív medicina alapjai
• BORSIKAFŰ (Saturejae herba):
A fűszernövényként is használt borsikafű jótékonyan hat gyomor- és bélpanaszokra, puffadásra, hasmenésre, étvágytalanságra. Karvakrol összetevője gátolja több baktérium- és gombafaj szaporodását. Emésztést elősegítő, görcsoldó, tisztító és élénkítő hatása mellett légúti megbetegedéseket, köhögést csillapító hatásáról is ismert.
Link1, Link2, Link3
Rácz Gábor, Rácz-Kotilla Erzsébet, Szabó László Gy.: Gyógynövények ismerete, A fitoterápia és az alternatív medicina alapjai
• KORIANDERMAG (Coriandri fructus):
A koriandermagból készült tea alkalmazható emésztési zavarokban (dyspepsia), a gyomornedv-elválasztás csökkenésekor, bélpuffadásban szélhajtó és enyhe görcsoldó tulajdonsága miatt. A teltségérzetet, hascsikarást, rossz emésztés következtében fellépő fejfájást is csillapítja.
Link1, Link2
Hans W. Kothe: Lexikon der Kräut
• ORVOSI KAMILLAVIRÁG (Chamomillae anthodium):
A tápcsatorna gyulladásos megbetegedéseiben kiváló. Jótékony szájnyálkahártya gyulladásban (stomatitis), fogíny gyulladásban (gingivitis). Gyomor- és bélhurutban gyulladáscsökkentő, antibakteriális, nyálkahártya bevonó. Gátolja a Helicobacter Pylori baktérium fejlődését, mely a gyomorhurut (gastritis) és gyomorfekély (ulcus ventriculi) lehetséges kiváltója. Nyombélfekélyben (ulcus duodeni), bélgyulladásban (enterocolitis), vastagbélgyulladásban (colitis) hámosító, gyulladáscsökkentő hatású. Hatékonyan oldja a gyomor-, bél- és menstruációs görcsöket. Enyhe nyugtató, immunerősítő, illetve légúti hurutos megbetegedések terápiás szere is.
Link1, Link2, Link3, Link4, Link5
TEAKÉSZÍTÉS:
Adjon 1 teáskanál teakeveréket 3 dl forrásban lévő vízhez, szobahőmérsékleten lefedve 20 percig áztassa, majd szűrje le!
ADAGOLÁS:
Naponta 2-3 bögrével fogyasztandó, étkezés után, ízesítés nélkül, langyosan.
Hosszútávú alkalmazás esetén 6 hetente tartson 1 hét szünetet!
TÁROLÁS:
Felbontást követően gyermekektől elzárva, száraz, hűvös helyen, visszazárva tárolandó!