A vizeletinkontinencia (vizelet-visszatartási nehézség) életminőséget rontó, kínzó probléma. A hölgyek egymás között sem szívesen beszélnek róla, így az érintetteknek még inkább úgy tűnhet: egyedül vannak a problémával. Pedig a statisztikák nem ezt mutatják! Az Egyesült Államokban végzett átfogó felmérés alapján 4-ből 1 nő tapasztal valamilyen vizelet-visszatartási problémát már 30 és 59 éves között is.
Mi sorolható a komolyabb vizelettartási problémák közé?
- vizeletcsepegés: általában tüsszentés, köhögés, erőteljes nevetés, fizikai aktivitás hatására - akaratlan vizeletvesztés:
- a vizeletürítés kontrolljának elveszítése - hiperaktív hólyag: hirtelen vizelési inger érzése, miközben a húgyhólyag még csak félig telt meg.
- gyakori éjszakai vizelési inger: alvási nehézségek, amelyek hátterében gyakori vizelési inger áll (éjszakánként legalább 2-3 alkalom).
Kiket érinthet vizelet-visszatartási probléma hölgyek körében?
Hölgyek esetén 3 nagyobb csoportot különíthetünk el, akiket jellemzően érint ez a probléma. A 3 csoport 3 különböző életszakaszhoz köthető, melyek a következők:
1) Várandósság, szülés utáni időszak
A terhesség alatt a nők többsége tapasztal vizeletcsepegést, de sokaknál a szülés után is fennáll a probléma. Az Inko Klub Egyesület 210 fő megkérdezésével végzett kutatásában a válaszadók 92%-a szülést követően enyhe fokú inkontinenciát tapasztalt, 7%-uk pedig közepesen erőset. Minden negyedik nő még évekkel a szülés után is küzd ezzel a problémával (ezt is hívják ún. stressz inkontinenciának).1
2) Változókor (menopauza, klimax)
A menopauza során bekövetkező hormonális változások nem csak hőhullámokat, hangulatingadozást okozhatnak, hanem vizeletcsepegést, vagy akár komolyabb inkontinenciát is.
3) Időskor
Az izmok gyengülése, a hormonális változások következtében 60 éves kort követően évről évre nő az esélye annak, hogy a kellemetlen panaszok valamelyike jelentkezzen. 70 éves kor fölött már kb. 80% az esélye annak, hogy az inkontinencia valamilyen súlyosságban rendszeres gondot okozzon.
Természetes segítség vizelet-inkontinencia esetére
Friss kutatások igazolták, hogy a tökmagkivonat és szójacsíra-kivonat együttesen hatékony segítséget nyújthatnak a hölgyeknek ebben a zavaró problémában. A tökmagot már évezredek óta használják húgyhólyag- és veseproblémák esetén. Bizonyítottan hozzájárul az alsó húgyúti szervek egészségéhez, segít fenntartani a normális húgyhólyag működést és a vizelet normál áramlását.
A szója-izoflavonokat sikerrel alkalmazzák a klimax kellemetlen tüneteinek enyhítésére. A benne található L-argininnek tulajdonítják azt, hogy serkenti a szervezet nitrogén-oxid termelését, ami hozzásegíti a húgyhólyagot egy ellazult állapothoz. Ebben az esetben az ellazulás azt jelenti, hogy az izmok nem feszülnek, így megnő a húgyhólyag vizelettartó kapacitása.
Milyen változásokról számoltak be, akik a tökmagkivonat és szójacsíra-kivonat kombinációját alkalmazták inkontinencia problémájukra?
Egy 2001-es Japán kutatásba 39 hölgyet vontak be, akik már túlvoltak a menopauzán és inkontinencia problémákkal küzdöttek. Tökmagkivonatot és szójacsíra-kivonatot kaptak 6 héten át, majd az alábbi tünetek alakulását figyelték náluk:
- a vizeletinkontinencia gyakorisága - vizelés gyakorisága a nap folyamán - vizelés gyakorisága az éjszaka folyamán - alvás nyugodtsága
Az eredmények megdöbbentőek voltak!
Az első héten az alanyok átlagosan napi 7,3 kisebb-nagyobb inkontencia „balesetről” számoltak be. Hat hét elteltével ez a szám 1,5-re csökkent. 79%-os javulás! A vizelés általános gyakorisága is jelentősen csökkent, ahogy az inger miatti éjszakai ébredések is. Az első héten még csak az résztvevők 16%-a nyilatkozott úgy, hogy nyugodtak az éjszakái, a 6. hét után ez a szám 60%-ra emelkedett. A kutatási időszak végén a résztvevők 3/4-e egyértelműen úgy nyilatkozott, javulást tapasztalt helyzetét illetően.2
A Netamin UroVitál ezekre a klinikai kísérletekre alapozva született meg. Aktív hatóanyagai a tökmagkivonat és szójacsíra-kivonat, abban az arányban, ahogy a tudományos eredmények indokoltnak látják. Ne hagyd, hogy ez a probléma megkeserítse az életedet! A gond nem egyedi és sokan képesek voltak már megküzdeni vele. Lépj be ebbe a táborba Te is! Élvezd a hétköznapok apró pillanatait, merj nevetni, hosszú sétákra menni ismét!
Természetes színeltérés előfordulhat ebben a termékben.
Hivatkozások:
Forrás: 1 http://www.origo.hu/itthon/20060918azinkontinencia.html?pIdx=1 2 Sogabe H, Terado T. Open clinical study of effects of pumpkin seed extract/soybean germ extract mixture-containing processed food on nocturia. Jpn J Med Pharm Sci. 2001 Nov;46(5):727-37.
ADAGOLÁS:
Felnőtteknek napi 2 kapszula, lehetőleg étkezés közben. A termék szóját tartalmaz!
ÖSSZETEVŐK:
Tökmagkivonat, emulgeálószer (mikrokristályos cellulóz), növényi kapszula, szójacsíra kivonat, csomósodást gátló (szilícium-dioxid, zsírsavak magnéziumsói), maltodextrin
Hatóanyag | A napi adag tartalmaz (napi 2 kapszula) | NRV% |
Tökmagkivonat | 520 mg | - |
Szójacsíra-kivonat (40% izoflavon) | 80 mg | - |
OGYÉI szám: 17754/2016.