Netamin "Szerves Króm Komplex" kapszula - 60 db

Raktárkészlet: VAN
Netamin "Szerves Króm Komplex" kapszula - 60 db

Szerves kötésű, kiválóan felszívódó és hasznosuló króm

Extra hatóanyagokkal: C-, B1-, B3-vitaminnal, biotinnal és szerves mangánnal a még hatékonyabb felszívódás, az egészséges vércukorszint és anyagcsere-folyamatok támogatása érdekében

Kínzó, állandó édesség utáni vágy esetére

Ha gyakori az ingadozó vércukorszint okozta rosszullét, fáradtság

Cukorbetegség és inzulinrezisztencia kiegészítő kezelésére

Kutatások szerint segítheti a testzsír csökkentését és az izomtömeg növelését

60 db kapszula / tabletta
C vitamin, B3-vitamin (Niacin), B1-vitamin (Tiamin), Mangán, Biotin, króm-pikolinát
2 990 Ft
A vásárlás után járó pontok: 30 Ft
Kedvencekhez
Ajánlom
Nyomtat
Összehasonlítás
Kérdés a termékről
Részletek
Adatok
Fogyasztási javaslat, összetevők
Részletek

A termék szerves kötésben tartalmazza a krómot! De mi ennek a jelentősége?

Az ásványi anyagoknak és nyomelemeknek kétféle formája létezik: szerves és szervetlen. Általánosságban elmondható, hogy előbbiek felszívódása sokkal jobb, mint az utóbbiaké. A króm esetében sincs ez másképp!

Ez a termék a krómot kizárólag szerves kötésben tartalmazza, króm-pikolinát formájában! A króm-pikolinát magasabb felszívódási aránnyal és jobb biológiai hasznosulással rendelkezik, mint a szervetlen króm. Egyes vizsgálatok szerint a króm-pikolinát akár 10-szer jobban felszívódhat, mint a szervetlen króm-klorid vagy az étrendi króm.1,2

Egy 2007-ben publikált vizsgálatban a króm-pikolinát kiegészítő szedése 625%-kal növelte meg a króm-szintet a kiinduló értékhez képest, ezzel szemben a króm-nikotinát 270%-kal, a króm-niacinát 183%-kal, a króm-klorid pedig csak 40%-kal.3

A króm egy esszenciális, azaz létfontosságú nyomelem, a hasnyálmirigy funkciók normál működéséhez elengedhetetlen.

Az EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) által elfogadott, tudományosan igazolt állítások a krómról:

- hozzájárul a normál vércukorszint fenntartásához

- részt vesz a makrotápanyagok (szénhidrát, zsír, fehérje) normál anyagcseréjében

A modern élelmiszer-feldolgozási eljárások mellett egyre kevesebb jut szervezetünkbe, ezért szinte kivitelezhetetlen kizárólag táplálkozás útján pótolni a szükséges mennyiséget.

GONDOLTAD VOLNA?

A búza finomítási eljárás során (azaz míg fehér liszt lesz belőle) elveszíti krómtartalmának 40%-át. És akkor még nem beszéltünk a kristálycukorról és egyéb finomított, feldolgozott élelmiszerekről és arról, mekkora terhelés a szervezetünknek mindezt lebontani…

KRÓM HIÁNYÁBAN A SZERVEZET…:

- energiatermelő folyamatai nem működnek kiegyensúlyozottan = állandó fáradtságérzet, kimerültség

- vércukorszintje ingadozhat = hízás

- megemelkedhet a vércukor- és vérzsírszint = cukorbetegség, - érelmeszesedés kialakulásának kockázata drasztikusan nő4,5

A jól működő anyagcsere-folyamatokhoz mára már szinte mindenkinek szüksége volna króm tartalmú táplálékkiegészítő szedésére. Van azonban két csoport, akik számára ugrásszerű életminőségbeli javulást hozhat a króm pótlása: a cukorbetegséggel küzdők és a fogyni vágyók.

A termék azonban nemcsak nagyon jól hasznosuló szerves krómot tartalmaz, hanem további olyan összetevőket is, amelyek a krómmal szinergiában, illetve azt kiegészítve támogatják az egészséges vércukorszintet és anyagcserét.

Az extra hatóanyagok szerepe:

- C-vitamin: Mindenki ismeri, mint immunerősítő vitamin, ám sokkal többre is képes ennél ez a sokoldalú tápanyag. Vizsgálatok szerint a króm felszívódását is javíthatja: egy kutatásban a króm és C-vitamin kombinációja jobban megnövelte a vér króm-szintjét, mint a króm önmagában.6,7 A C-vitamin emellett hozzájárul a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokhoz, valamint a fáradtság és a kifáradás csökkentéséhez is.

- B1-vitamin (tiamin): A B1-vitamin, más néven tiamin, kulcsfontosságú szerepet játszik a glükóz- és szénhidrát-anyagcserében.8,9 Elengedhetetlen az inzulin előállításához és vérbe történő kiválasztásához is.10 Számos kutatás bizonyította, hogy cukorbetegség esetén a szervezet tiaminigénye megnövekszik, éppen ezért a tiaminhiány rendkívül gyakori 1-es és 2-es típusú cukorbetegeknél is, ami negatív hatással van a szénhidrátok anyagcseréjére. 11-14 A tiamin emellett részt vesz a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban is.

- B3-vitamin (niacin): A B3-vitamin, más néven niacin, fontos szerepet játszik a makrotápanyagok anyagcseréjében.15 Kutatások alapján a króm és niacin között szinergikus kapcsolat lehet, mivel mindkettő elengedhetetlen alkotóeleme az úgynevezett glükóz tolerancia faktornak (GTF), amely javíthatja az inzulin hatékonyságát, így segíthet a vércukorszint szabályozásában.16-19 A niacin a króm felszívódását is fokozhatja20, részt vesz a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban, hozzájárul a fáradtság és a kifáradás csökkentéséhez.

- Biotin: A biotin részt vesz a makrotápanyagok anyagcseréjében és a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban is. Kutatások szerint a vércukorszint-szabályozásban is szerepe van és számos vizsgálat kimutatta, hogy 2-es típusú cukorbetegeknél már önmagában szedve is, krómmal kombinálva viszont még hatékonyabban javíthatja a vércukor kontrollt, inzulinérzékenységet, valamint a koleszterin- és triglicerid-szintet.21-23

- Szerves mangán: A mangán fontos szerepet játszik a glükóz, szénhidrátok, zsírok anyagcseréjében, a szervezetnek szüksége van rá a normál inzulintermeléshez és -kiválasztáshoz is, így segítheti a vércukor-egyensúlyt.24 A mangán koncentrációja az inzulintermelő hasnyálmirigyben kb. 10-szer nagyobb, mint más szervekben.25 Vizsgálatokból kiderült, hogy cukorbetegek vérében a króm és a mangán szintje is jelentősen alacsonyabb, mint egészséges emberekében.26-28 A mangán részt vesz a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban is. A Netamin Szerves Króm Komplex kapszulában jól felszívódó mangán-glükonát található.

Melyek a krómhiányra utaló jelek?

Az alábbi tünetek arra figyelmeztetnek, hogy szervezeted króm szintje nem megfelelő:

- magas vércukorszint

- gyenge csontok és csontritkulás

- kevés energia, fáradtság

- bőrproblémák

- magas koleszterinszint

- a szem egészségének romlása

- hangulatváltozások, például szorongásérzet fokozódása

- étvágy változásai

- testsúly változásai

- a sebgyógyulás vagy műtét utáni felépülés időtartamának hosszabbodása

A krómhiány szempontjából kiemelten veszélyeztetett csoportnak minősülnek a sportolók, cukorbetegek, terhes nők és az idősek.

Mi köze a krómnak a cukorbetegséghez?

króm bizonyított és alátámasztott szerepe a szervezetben, hogy hozzájárul a normál vércukorszint fenntartásához. A magas inzulinszintet képes csökkenteni, ezért még orvosok is javasolják cukorbetegeknek táplálékkiegészítőként való szedését.29-31 Akiknek családjában gyakori a cukorbetegség, esetleg többször tapasztaltak már vércukorszint-ingadozás miatti rosszullétet, azok számára is hasznos lehet, hiszen segíthet az egyensúly fenntartásában.

Mi köze a krómnak a fogyáshoz?

A túlsúly egyik oka az ingadozó-vércukorszint, amit képzelj el a következőképp: A króm segíthet, hogy ne kívánd annyira az édességeket. Ugye tudod, mi az eredménye ennek? Bizony, a hízás ördögi köre ez, amiből nehéz kiszakadni, de ebben nyújthat hatékony segítséget a króm!

A króm és a megfelelő életmódbeli változtatások hatására a vércukorszinted egyensúlyba kerül, így az állandó éhség-érzet, különösen az édességek iránti olthatatlan vágy csökkenhet.
A króm az anyagcserére hatékonyságára is hatással van, így magas rosttartalmú és alacsony glikémiás indexű ételek fogyasztása mellett közvetve a zsírégetést is támogatja.32, 33

FONTOS: a túlsúlyod hátterében ún. inzulin-rezisztencia is állhat, az elhízás pedig bizonyítottan oka lehet a II-es típusú cukorbetegség kialakulásának – mivel a króm a vércukorszintre hat, szerepe kettős lehet életedben, ha túlsúllyal küzdesz!

Sportolók figyelem!
Sportolók körében nem csak a fent említett okok miatt népszerű a króm rendszeres pótlása. Más sport táplálékkiegészítők (kreatin, glutamin stb) hasznosulásának fokozása céljából is használják, mivel segítheti a vérben lévő tápanyagok sejtekbe való bejutását.

Hivatkozások
1 Lewicki S, Zdanowski R, Krzyżowska M, et al. The role of Chromium III in the organism and its possible use in diabetes and obesity treatment. Ann Agric Environ Med. 2014;21(2):331-5.
2 Vincent JB. Quest for the molecular mechanism of chromium action and its relationship to diabetes. Nutr Rev. 2000;58(3 Pt 1):67-72.
3 DiSilvestro RA, Dy E. Comparison of acute absorption of commercially available chromium supplements. J Trace Elem Med Biol. 2007;21(2):120-4.
4 Swaroop A, Bagchi M, Preuss HG, et al. The Nutritional Biochemistry of Chromium (III) 2019. Benefits of chromium(III) complexes in animal and human health; pp. 251–278.
5 Hummel M, Standl E, Schnell O. Chromium in metabolic and cardiovascular disease. Horm Metab Res. 2007 Oct;39(10):743-51.
6 Stoecker B. Chromium. In: Shils M, Shike M, Ross A, Caballero B, Cousins R, eds. Modern Nutrition in Health and Disease. Philadelphia: Lippincott, Williams & Wilkins; 2006:332-337.
7 Food and Nutrition Board, Institute of Medicine. Chromium. Dietary reference intakes for vitamin A, vitamin K, boron, chromium, copper, iodine, iron, manganese, molybdenum, nickel, silicon, vanadium, and zinc. Washington D.C.: National Academy Press; 2001:197-223.
8 Lonsdale D. A review of the biochemistry, metabolism and clinical benefits of thiamin(e) and its derivatives. Evid Based Complement Alternat Med. 2006;3(1):49-59.
9 Subramanya SB, Subramanian VS, Said HM. Chronic alcohol consumption and intestinal thiamin absorption: effects on physiological and molecular parameters of the uptake process. Am J Physiol Gastrointest Liver Physiol. 2010;299(1):G23-G31.
10 Rad MG, Sharifi M, Meamar R, Soltani N. The role of pancreas to improve hyperglycemia in STZ-induced diabetic rats by thiamine disulfide. Nutr Diabetes. 2022;12(1):32.
11 Pácal L, Kuricová K, Kaňková K. Evidence for altered thiamine metabolism in diabetes: Is there a potential to oppose gluco- and lipotoxicity by rational supplementation?. World J Diabetes. 2014;5(3):288-295.
12 Luong KV, Nguyen LT. The impact of thiamine treatment in the diabetes mellitus. J Clin Med Res. 2012;4(3):153-160.
13 Marrs C, Lonsdale D. Hiding in Plain Sight: Modern Thiamine Deficiency. Cells. 2021;10(10):2595.
14 Anwar A, Ahmed Azmi M, Siddiqui JA, Panhwar G, Shaikh F, Ariff M. Thiamine Level in Type I and Type II Diabetes Mellitus Patients: A Comparative Study Focusing on Hematological and Biochemical Evaluations. Cureus. 2020;12(5):e8027.
15 Mousa TY, Mousa OY. Nicotinic Acid Deficiency. In: StatPearls. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; August 8, 2022.
16 Mertz W, Toepfer EW, Roginski EE, Polansky MM. Present knowledge of the role of chromium. Fed Proc. 1974;33(11):2275-2280.
17 Toepfer EW, Mertz W, Polansky MM, Roginski EE, Wolf WR. Preparation of chromium-containing material of glucose tolerance factor activity from brewer's yeast extracts and by synthesis. J Agric Food Chem. 1976;25(1):162-166.
18 Urberg M, Zemel MB. Evidence for synergism between chromium and nicotinic acid in the control of glucose tolerance in elderly humans. Metabolism. 1987;36(9):896-899.
19 McCarty MF. The therapeutic potential of glucose tolerance factor. Med Hypotheses. 1980;6(11):1177-1189.
20 Agustini R, Sanjaya IGM. Determination of chromium content in various foodstuffs. Proc IJCST. 2018;1(1):474-479.
21 Zhang Y, Ding Y, Fan Y, et al. Influence of biotin intervention on glycemic control and lipid profile in patients with type 2 diabetes mellitus: A systematic review and meta-analysis. Front Nutr. 2022;9:1046800.
22 Campbell RK. A critical review of chromium picolinate and biotin. US Pharm. 2006;31(11)(Diabetes suppl):1–4.
23 Albarracin CA, Fuqua BC, Evans JL, Goldfine ID. Chromium picolinate and biotin combination improves glucose metabolism in treated, uncontrolled overweight to obese patients with type 2 diabetes. Diabetes Metab Res Rev. 2008;24(1):41-51.
24 Li L, Yang X. The Essential Element Manganese, Oxidative Stress, and Metabolic Diseases: Links and Interactions. Oxid Med Cell Longev. 2018;2018:7580707.
25 FORE H. Manganese-induced hypoglycaemia. Lancet. 1963;1(7275):274-275.
26 Hajra B, Orakzai BA, Faryal U, Hassan M, Rasheed S, Wazir S. Insulin Sensitivity To Trace Metals (Chromium, Manganese) In Type 2 Diabetic Patients And Non Diabetic Individuals. J Ayub Med Coll Abbottabad. 2016;28(3):534-536.
27 Kazi TG, Afridi HI, Kazi N, et al. Copper, chromium, manganese, iron, nickel, and zinc levels in biological samples of diabetes mellitus patients. Biol Trace Elem Res. 2008;122(1):1-18.
28 Koh ES, Kim SJ, Yoon HE, et al. Association of blood manganese level with diabetes and renal dysfunction: a cross-sectional study of the Korean general population. BMC Endocr Disord. 2014;14:24.
29 Cefalu WT, Hu FB. Role of chromium in human health and in diabetes. Diabetes Care. 2004 Nov;27(11):2741-51.
30 Campbell RK. A critical review of chromium picolinate and biotin. U S Pharm 2006;31(11):1-4.
31 Anderson RA. Chromium in the prevention and control of diabetes. Diabetes Metab. 2000 Feb;26(1):22-7.
32 Tsang C, Taghizadeh M, Aghabagheri E, et al. A meta-analysis of the effect of chromium supplementation on anthropometric indices of subjects with overweight or obesity. Clin Obes. 2019 Aug;9(4):e12313.
33 Willoughby D, Hewlings S, Kalman D. Body Composition Changes in Weight Loss: Strategies and Supplementation for Maintaining Lean Body Mass, a Brief Review. Nutrients. 2018 Dec 3;10(12). pii: E1876.


Adatok
Raktárkészlet
VAN
Cikkszám
Vitamin-05
Fogyasztási javaslat, összetevők

ADAGOLÁS:

Felnőtteknek napi 1 kapszula, lehetőleg étkezés előtt.

Hatóanyag  A napi adag tartalmaz (1 kapszula) *NRV%
C-vitamin  20 mg  25%
B3-vitamin (Niacin) 10 mg 63%
B1-vitamin (Tiamin) 2 mg 182%
Mangán 1 mg 50%
Biotin 500 mcg 1000%
króm-pikolinát 200 mcg 500%


ÖSSZETEVŐK:

csomósodást gátlók (rizsliszt, szilícium-dioxid, zsírsavak magnéziumsói), növényi kapszula (hidroxipropil-metil-cellulóz), aszkorbinsav, niacinamid, mangán-glükonát, tiamin-hidroklorid, króm-pikolinát, biotin.

OGYÉI szám: 31944/2023.
  
  

Webáruház készítés